Behandlingar

Nedan kan du läsa om de behandlingar vi erbjuder. Boka gärna in dig genom mycourt.se alternativt kontakta terapeuten direkt om du har några frågor.

Naprapati

Vi har flera naprapater som arbetar hos oss. Vi utför även diagnostisk ultraljud samt stötvåg (radial och fokuserad). Våra naprapater heter Jens Lundgren, Johan Forsbring, Kristian Berg, Andreas Thanger, Natalie Meljordshagen och Linus Åberg.

Natalie Meljordshagen
natalie@inmo.se

Andreas Thanger
andreas@inmo.se

Johan Forsbring
johan.forsbring@dif.se

Jens Lundgren (Diagnostisk ultraljud)
nap.jens@gmail.com

Kristian Berg
krisitan.berg@iname.com

Linus Åberg
linus@inmo.se

Kiropraktik

Vi har tre kiropraktorer; Jenny Johansson, Daniel Ahlstrand och Fredrik Karlsson.

Fredrik Karlsson
fredrik.karlsson@kltk.se

Daniel Ahlstrand
daniel@inmo.se

Jenny Johansson
jenny.johansson@kltk.se

Massage

Att få regelbunden massage efter träning är viktigt för dina muskler så de får ny energi. Dina muskler drar ihop sig vid arbete vare sig du tränar eller sitter still. Stress gör också att du får spända axlar eller spänd rygg.

Fredrik Karlsson är massör och kiropraktor och har lång erfarenhet av att jobba med muskelrelaterade besvär.  Boka gärna tid hos Fredrik vare sig du vill ha en tuffare idrottsmassage eller en mer avkopplande svensk klassisk massage.

Fredrik Karlsson
fredrik.karlsson@kltk.se